Форум

 Тема:  Безплатна приватизація
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Законодавство України дає громадянам країни право на отримання землі в особисте користування безкоштовно. Земельний кодекс ст. 121 містить вказівки про те, на яких підставах і в яких розмірах громадянин може узаконити приватне володіння земельною ділянкою без оплати мита. Норми такі:
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Для будівництва та господарського забезпечення приватного будинку – до 25 соток у сільській місцевості, до 15 соток в селищах і до 10 соток в межах міста.
Для будівництва дачі – до 10 соток.
З метою садівництва – до 12 соток.
Для будівлі гаража – до 1 сотки.
Для облаштування особистого господарства – до 2 га.
Для організації фермерського господарства – розмір ділянки, що відповідає розміру паю, визначеного для учасників сільськогосподарських підприємств, що знаходяться на території тієї ж адміністративної одиниці (міста, села, селища), що і фермерське господарство, або середнього розміру паю по даному району.
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Всі повнолітні громадяни України мають право одноразової безоплатної приватизації для кожного з цільових варіантів використання землі
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Як оформити землю у власність?

Порядок приватизації земельної ділянки спочатку залежить від того, чи користується громадянин даною ділянкою чи ні. Варіантів використання ділянки за відсутності правовстановлюючих документів на землю може бути кілька:

громадянин володіє приватним будинком, розташованим на землі, виділеній йому під забудову до 1991 р.;
заявник є учасником дачного кооперативу, який виділив дану земельну ділянку;
громадянин фактично користується ділянкою у господарських цілях, але юридично прав власності на нього не має. В цьому випадку мінімальний термін фактичного користування, при якому заявник може перевести землю у приватну власність, становить 15 років.
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Порядок оформлення земельної ділянки починається з подачі заяви на приватизацію землі в сільську чи селищну раду або місцеву держадміністрацію, в залежності від територіального розташування ділянки. Як оформити земельну ділянку, що знаходиться за межами населеного пункту? Для цього необхідно звернутися в одну з організацій:

Головне обласне управління Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру – для отримання ділянки для садівництва та ведення особистого селянського господарства;
районна держадміністрація – у всіх інших випадках.
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Крім заяви, претендує на приватизацію земельну ділянку заявник повинен надати ще кілька документів, в залежності від умов користування землею.

Другий етап оформлення – прийняття рішення в держорганах про передачу ділянки у власність. Зазвичай займає близько 1 місяця. Третій етап – виготовлення техдокументації на землю і видача акта про приватизацію.
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Які документи потрібні для оформлення приватизації?

На першому етапі оформлення приватизації до заяви, поданої в органи місцевого самоврядування, необхідно додати:

копію паспорта та ІПН заявника;
копію правовстановлюючого документа на розташовану на ділянці нерухомість, якщо приватизується земля під приватним будинком;
документи, що підтверджують участь у дачному кооперативі та видачі ділянки з певним номером;
документ про користування ділянкою, виданий територіальним органом самоврядування;
акт про погодження меж ділянки землі.
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Список необхідних документів на оформлення землі може бути доповнено, наприклад, перед тим, як оформити право власності на земельну ділянку, яку планується використовувати для організації фермерського господарства, потрібно пред'явити підтвердження досвіду роботи в сільськогосподарській сфері диплом аграрного навчального закладу.
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
Перед тим, як приватизувати земельну ділянку, не маючи на нього правоустановчих документів, потрібно довести факт користування землею протягом 15 років (приобретательская давність). Доказом цього можуть бути свідчення сусідів, але частіше в таких випадках організується судовий розгляд.
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
В ході приватизації заявнику знадобиться оплатити послуги організацій, що займаються проведенням землевпорядних робіт в даному районі. Скільки коштує приватизація землі в Україні, залежить від конкретної ситуації, розташування і розмірів ділянки. Розміри витрат на оформлення становлять від 3 до 10 тис. грн.
PoMaH25.11.2018
avatar16ЗАБАНЕН
На етапі розробки і затвердження проекту землеустрою організації можуть запитувати додаткові документи від заявника. Після оформлення проекту необхідно подати заяву в Реєстраційну службу або через державного кадастрового реєстратора. Через 14 днів видається Свідоцтво про право власності на земельну ділянку.
Авторизуйтесь на Форуме, чтобы вы могли создавать новые темы или комментировать
Не случайный отзыв →