Вікі

Геодезична інформаційна система «Геопроект 5»

Геодезична інформаційна система «Геопроект 5» (ГІС) може бути застосована в будь-яких галузях, що мають відношення до кадастру, геодезії, картографії. Програмний комплекс покликаний об'єднати в єдиній, інтуїтивно зрозумілій користувачеві системі, багато видів взаємопов'язаних робіт. Система дає змогу обробляти дані геодезичних вимірювань, формувати електронну карту місцевості, здійснювати адміністрування та моніторинг електронних карт, вести облік просторової та атрибутивної інформації про об'єкти, забезпечує виведення на друк картографічної та різноманітної звітної інформації. Оскільки структура і параметри ГІС здебільшого налаштовуються - це дає змогу пристосувати її під різні вимоги користувача. Основні сфери застосування ГІС - земельний, лісовий, водний кадастр, архітектура, геодезія, картографія, топографія тощо.

Дружній інтерфейс

Інтерфейс ГІС Геопроект 5 Система надає користувачеві простий, зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для роботи з електронними картами. ГІС логічно розділена на кілька модулів (підсистем), взаємопов'язаних між собою та інтегрованих у єдину систему керування. Усі елементи управління зручні та зрозумілі. До комплекту постачання входить докладний «Посібник користувача». Навчання персоналу основним навичкам роботи з ГІС не становить особливих зусиль. Базові налаштування вже орієнтовані на основні ДСТУ та нормативи.

Для створення цифрових векторних планів і карт у розпорядження користувача надано понад 600 стандартних умовних позначень, що відповідають стандартам для топографічних планів масштабів 1:500 - 1:5000. За допомогою вбудованого редактора умовні позначення можна додавати і редагувати. Основні налаштування і шаблони є вже «робочими» заготовками і здебільшого не потребують кардинальних змін і переробок. До комплекту постачання входять зразки проєктів, призначені для навчання.

Потужний геодезичний модуль

Геодезичний модуль ГІС Геопроект 5 Геодезичний модуль ГІС дає змогу обробляти дані польових вимірювань і виконувати основні геодезичні побудови та розрахунки. Серед них:

  • Розрахунок основних видів теодолітних ходів
  • Розрахунок лінійно-кутових мереж
  • Побудова засічок (6 видів)
  • Трансформування координат пунктів та об'єктів
  • Інтерполювання горизонталей
  • Інтерактивний розподіл площ
  • Геодезичні засоби вимірювань

Крім ручного введення даних геодезичних вимірювань, ГІС дає змогу здійснювати імпорт даних із зовнішніх файлів і електронних тахеометрів. Система також здатна проводити інтерполювання горизонталей за результатами топографічної зйомки.

Гнучкий генератор звітів

Генератор звітів ГІС Геопроект 5 Потужний генератор звітів «FastReport 4 Professional» із вбудованою мовою програмування, високоякісною графікою та необхідними сервісними функціями забезпечує користувачеві можливість створювати звіти будь-якого рівня складності та конфігурації. Усі звіти формуються на основі гнучких шаблонів, повністю автоматизовані і в більшості випадків не потребують кінцевого редагування. На використання тих чи інших документів можна встановити права доступу, що включають право на перегляд і на редагування. До базового комплекту постачання вже входять основні види документів, наприклад «Технічна документація», «Кадастровий план», «Державний акт», «Реєстраційна карта», різні Відомості геодезичних розрахунків, схеми тощо.

Повномасштабний друк

Друк карт у ГІС Геопроект 5 За допомогою вбудованих у ГІС засобів прямого повномасштабного друку можна легко і швидко створювати тверді копії електронних карт. В інтерактивному режимі можна вказати потрібні параметри роздруківки, розбити зображення карти на сторінки, зробити вибірку і роздрукувати сторінки на принтері або плотері з подальшим зшиванням аркушів. Весь процес підготовки карти до друку користувач може спостерігати візуально на екрані. Завдяки використанню стандартних методів друку Windows, спеціальне калібрування принтера не потрібне.

Робота з растрами та файлами XML, IN4

Растрова підкладка в ГІС Геопроект 5 У багатьох випадках, крім векторної карти, буває необхідно наносити на електронну карту окремі растрові фрагменти з графічних файлів, створюючи таким чином «растрову підкладку» для подальшого аналізу. Наприклад, це може бути частина відсканованої карти або планшета з нанесеною ситуацією, частина міського масиву або поле. ГІС дає змогу довантажувати до складу проєкту графічні файли. При цьому можна вказати параметри розташування растра і прив'язки його до координат на місцевості. Крім того, за допомогою вбудованих функцій можна вказати ступінь прозорості растрового зображення, поєднуючи його таким чином із векторними об'єктами на місцевості.

Головною особливістю будь-якої земельно-кадастрової програми є її вміння працювати з обмінними файлами кадастрових даних у форматі «XML» і «IN4». ГІС «Геопроект» дає змогу створити обмінний файл шляхом натискання всього двох кнопок. Зворотний процес імпорту файлу в ГІС не складніший за його експорт. Всю рутинну роботу виконують спеціальні Майстри експорту/імпорту. Роботу з обмінними файлами проводять на підставі гнучких шаблонів, які легко налаштовує користувач. Крім файлів формату «XML» і «IN4», ГІС забезпечує експорт/імпорт даних і в багато інших найпоширеніших форматів.

Ви можете створити свою ГІС самостійно Крім уже наявних функцій, ГІС «Геопроект» надає можливість стороннім програмістам розширювати можливості ГІС на свій смак, використовуючи API-функції, що надаються системою. Додаткові модулі (плагіни) можна створювати на будь-якій мові програмування і підключати до ГІС за допомогою файлів динамічних бібліотек DLL.